ЗБАГНУТИ СЕНС

О, Боже милий, всемогучий,
Створив Ти світ цей і людей.
Дозволь хоч трохи нам збагнути
Глибокий сенс Твоїх ідей.

У всьому є Твій Божий задум,
Проте і воля нам дана:
Самі ми можем обирати
І шлях свій, мрію та діла.

Багато з нас крокують сміло,
Дорогу вибравши в житті,
Плекають в душах своїх віру,
Що знають все і все праві.

А інші повняться ваганням,
Без певності і в сумятті,
І щиро прагнуть розібратись,
Чи так Ти діяти велів.

Так хочеться здобути певність,
Що вгадуємо Твій наказ,
Що можемо у кожній хвилі
Ступати сміло під Твій стяг.

Не раз отримуєм знамення
І виразний із неба знак,
Як мусимо щось учинити,
Чи стриматись і йти назад.

Це благо і велике щастя –
Та зрим його не повсякчас,
Й не всякий може враз збагнути
Вказівку, послану з небес.

Все ж мусимо усі старатись
Задуму мати повсякдень:
Для чого ми у цьому світі,
Створіння нашого де сенс?

Для цього маємо показчик
І непомильний ор'єнтир –
Законів Божих дар нехитрий
І десять заповідей збір.

Не забуваймо ж в них вникати,
По них звіряти задум й крок,
Щоб гідно було нам стояти,
Коли підемо до зірок.


Лідія Купчик
3-4 листопада 2004 р.Головна потреба

Зараз про негаразди сьогодення, про вади сучасного суспільства не говорять хіба що абсолютно ліниві й байдужі. Усюди, на різних рівнях – від державного й науково-філософського і до побутово-повсякденного – чуємо про різноманітні проблеми та кризи. Чуємо про кризи політичні й економічні, кризи тотальні й місцеві, кризи сезонні й постійні…

Та всі ці розмови можна замінити однією формулою, всі ці кризи є наслідком лише однієї-єдиної кризи – кризи моралі. Із кризи моралі випливає все: обмани, шахрайства, розкрадання, затримування платні, пограбування, вбивства й насильства… Втрата моральних засад призводить до всіх цих явищ. У чому ж причина того, що занепадає мораль людства? Відповідь одна – у відході людей від Бога, у занедбанні, недотриманні таких, здавалося б, простих Божих Заповідей.

Люди віддалились від Бога, бо їх позбавили знання про Нього і Його закони, а, віддалившись і не знаючи, що Боже вчення – це основа основ, не вивчають його. Коло замкнулося! Суспільство, мов сліпе кошеня, борсається в темноті – і все нарікає, все дивується, чому так зле діється в цьому світі.

Добре знаючи і не раз повторяючи, що незнання – це тьма, самі діячі від освіти не можуть збагнути, що корінь зла – у незнанні громадянами законів Божих, а звідси і неможливість дотримання їх... Біда в тому, що діячі освіти самі є темними в цьому... Як розірвати це коло? Як переконати самовпевнених у своєму розумі, що не знають основного?

Вважаю, що необхідно організувати релігійний всеобуч для всіх посадових осіб, а насамперед – для працівників освіти. Переконавшись у реальному існуванні Всевишнього Творця усього живого й неживого та усвідомивши необхідність дотримуватися Божих Заповідей, не одна людина перегляне свої духовні цінності, збагне справжню суть свого існування та по-новому оцінить свої дії, прагнення й ідеали. Вчення про Бога – теологія – дає відповідь на всі запитання, які споконвіків хвилюють людину, має глибоко наукові докази існування Бога та вказує єдино правильний шлях для всіх людей, не залежно від конфесій. Але треба це вивчати і знати! Починати слід від дитинства і продовжувати до вершини освіти кожного індивіда. На кожному ступені розвитку людини релігія є найкращим дороговказом у житті.

Справа повернення людства до Бога повинна бути державною справою кожної країни і здійснюватися відповідно до традицій кожного краю. Україні й українському народові слід пам'ятати, що тисячу літ тому великий князь Володимир охрестив Київську Русь, віддав наш народ під опіку Господа Бога та вказав шлях життя згідно з Христовим вченням. Не гоже людині, яка вважає себе порядною, зраджувати цій традиції, не варто котитися у своєму розвитку назад до дикунства й бездуховності. Згадаймо, як благодатно розвивалася Русь після охрещення, не впадаймо знов у безпам'ятство!

І не потрібно оправдувати свою бездуховність, породжену атеїзмом та злими нахилами людини, наявністю в нашій державі різних віросповідань. Наша демократичність і вроджена толерантність українського народу не заваджає нікому дотримуватися традиційних для кожного віросповідань, та все ж усі ми мусимо пам'ятати, що ми – нащадки Київської Русі та її великого князя Володимира і зобов'язані бути вірними християнській традиції, щоб нас оминала доля зрадників і відступників. Лише тоді, коли більшість нас навчиться жити згідно з Божими заповідями, можемо сподіватися на щасливу долю на землі та гідний звіт про прожите життя у вічності.

24 жовтня 2005 р.Моя молитва

Охорони нас, Боже, від зла зовнішнього та внутрішнього – від стихій, хворіб, напасті злих людей, а ще більше – від зла, злоби, які не раз заповняють нашу душу.

Допоможи нам любити ближніх, бути вирозумілими до їхніх вад і слабостей.

Не дай нам посуджувати інших, бо не можемо достеменно знати, що і чому чинять… Дай нам розуму і доброї волі молитися за них, щоб не чинили зла. 

   Copyright ©2008-2009 Kupchyk (kupchyk.lviv.ua)