Без зерна неправди. Спомини отця-декана Володимира Лиска

Без зерна неправди. Спомини отця-декана Володимира Лиска
– За редакцією Лідії Купчик – Львів – «Каменяр» - 1999

В основу книги лягли спогади видатного українського священика і громадського діяча о.декана Володимира Лиска (1882-1964).

Це автентичне свідчення високоосвіченої людини про:
- систему освіти, зокрема теологічної, в Галичині (кін.ХІХ – поч.ХХ ст.)
- світогляд тогочасного суспільства
- протистояння українців ополяченню
- воєнні перипетії Першої і Другої світових воєн
- проголошення Самостійності України у Городку в 1918 році
- сумнозвісний польський табір в Домб’ю, в якому томилися українські патріоти
- як у 1945-1950 роках здійснювалася насильницька ліквідація Української Греко-Католицької Церкви
- звідки взявся у Львові о.Гавриїл Костельник, як виглядала його кар’єра і чим вона закінчилася
- як каралися католицькі священики за свою вірність присязі та як складалися долі священичих родин.

До спогадів автора додано коротке доповнення про найближче оточення отця, долю його дітей та останні роки життя о.Лиска. У книзі вміщено 36 фотографій, більшість з яких публікується вперше. Обсяг – 156 сторінок.

Читати повністю ( 0.5 MB)


Третій удар

Лідія Купчик. Третій удар
– Львів – «Каменяр» - 2001

Це - сторінки історії Української Греко-Католицької Церкви періоду її ліквідації совєтською владою та долі десяти видатних душпастирів, які є яскравим образом сили духу українського священства та незнищенності УГКЦ. У книзі подано загальний огляд процесу насильницької ліквідації УГКЦ та нариси про отців-деканів П.Мекелиту, Й.Осташевського, В.Чубатого, М.Цегельського, В.Лиска, В.Левицького, М.Землинського, В.Ратича, І.Кашубинського і В.Кармазина, а також спогади про них близьких людей.
Світло Вчительки

Лідія Купчик. Світло Вчительки
– Львів-Полтава – «Духовна вісь» - 2002

Ця книга, присвячена чудовій українській вчительці Володимирі Купчик (1911-1976), покликана привернути увагу до ролі вчителя в суспільстві.

Життя Володимири Купчик, повне перипетій і небезпек, вчителювання у львівських школах №№ 11, 36, 76 – це вияв високого гуманізму та зразок найкращих традицій українського вчительства.

У книзі є багато цікавої інформації як про діяльність цієї вчительки та інших працівників шкільної ниви, так і про загальні явища українського шкільництва, а також творчі доробки Володимири Купчик, зокрема її поема про брата – Блаженного священомученика Романа Лиска - та п'єса для дітей "Володарка Землі", яка може придатися сучасним вчителям.

Розраховано на широке коло читачів.Родом зі Струсова. Розповіді про Цегельських

Родом зі Струсова. Розповіді про Цегельських
– За ред. Лідії Купчик – Львів – Ліга-Прес – 2002

У цьому збірнику зібрано історичні розвідки, мемуарні екскурси, цікаві давні джерела та аналітичні підсумки про життя одного з давніх і розгалужених родів – священичого роду Цегельських, точніше, його Струсівської гілки, започаткованої о.Теодором, який був довголітнім парохом с.Струсова на Теребовлянщині.

Ознайомлення з драматичними, часто несподіваними, долями й життєвими перипетіями, в які потрапляли члени цього роду, та споглядання широкої географії їхньої розсіяності по світі, дозволяє краще осягнути всю різносторонність історії України ХІХ – ХХ століть. Адже в історії Галичини важливу роль у її поступі відігравали саме священики, священичі родини та широко розгалужені роди, які тісно перепліталися між собою і спільно творили національно-культурний прогрес. У переважній своїй більшості галицькі священики були просвітителями і духовними вчителями українського народу, а члени священичих сімей жертовно трудились задля блага рідного народу. Яскраві підтвердження того знаходимо у цьому збірнику.

Читати повністю ( 15.6 MB)


Дзвони пам’яті

Лідія Купчик. Дзвони пам’яті
– Львів – 2007

Збірник сценаріїв "Дзвони пам'яті" – це своєрідний звіт про історично-просвітницькі, літературно-музичні заходи Львівської Ліги Українських Жінок. Разом з тим, це – багатий інформативний матеріал про визначні події і видатних особистостей української історії.

Тут можна почерпнути немало конкретної, іноді унікальної, інформації до теми, якій була присвячена та чи інша академія або презентація. Багато яскравих моментів національно-визвольної боротьби українців, перенесених репресій і терору та величні постаті видатних діячів Церкви, культури, політики й визвольних змагань постануть перед читачем зі сторінок цього збірника. Блаженний священомученик Роман Лиско, політики Лонгин Цегельський і Лев Шанковський, славні герої Катерина Зарицька і Михайло Сорока, Леся Паєвська і герої Сайкова, славна родина о.Андрія Бандери та багато інших славних синів і дочок України, в тому числі й сучасні свідомі, діяльні й жертовні громадяни, прийдуть до читача із цього Збірника.

Книга розрахована як на діячів українського просвітництва, так і на широке коло осіб, що цікавляться зворушливими сторінками новітньої української історії.Роман Лиско - Блаженний Слуга Бога та вірний син України

Лідія Купчик. Роман Лиско - Блаженний Слуга Бога та вірний син України
– Львів. – Вид-во «Папуга». – 2009

Ця книга присвячена світлій пам'яті Блаженного священомученика Романа Лиска (1914-1949). Отець Роман жив для Бога і людей, вірно служив Богові й людям. Загинув як мученик у львівській тюрмі на Лонцького. У книзі подано відомості про життя, діяльність, творчість і мучеництво цього священика. А також показано, як пам’ять про самовідданого душпастиря живе у пам’яті сучасників та надихає їх.

Читати повністю ( 1.8 MB)Життєносні стовпи Церкви

Лідія Купчик. Життєносні стовпи Церкви.
– Місіонер - 2010

У збірку «Життєносні Стовпи Церкви» ввійшли нариси про видатних українських душпастирів, про яких автор розповідала в одноіменному циклі по радіо «Воскресіння» та які, маючи різні життєві шляхи й долі, часто незвичайні й героїчні, являють образ сили духа Української Греко-Католицької Церкви, що, в свою чергу, відображає силу й незнищенність українського народу.

Подані тут нариси про двадцять одного українського душпастиря є конкретною сторінкою історії України.Дороговкази для українців

Дороговкази для українців.
– Місіонер - 2013

У збірку "Дороговкази для українців" ввійшли нариси про видатних українців, про котрих авторка розповідала у циклі радіопередач під такою ж назвою. Ці постаті внесли неоціненний вклад у розвиток української нації і є яскравими образами сили духу українців. Герої цієї книги, будучи представниками різних кіл суспільства, своїми сентенціями і всім своїм життям вказують правильний і праведний шлях сучасникам для творення справедливої, вільної і духовно багатої держави. Саме крізь призму їх значимості, повчальності й актуальності звертається авторка як до загальновідомих, так і до незаслужено призабутих, паплюжених ворогами українства і зовсім невідомих постатей, що є благодатними дороговказами для сучасників.

Розрахована на широке коло читачів.

Читати повністю ( 1.4 MB)Дарія Гусяк – вірна донька України, духовна мати українства

Дарія Гусяк – вірна донька України, духовна мати українства. – 2012

Ця книжечка – про чудову нашу сучасницю, велику патріотку, жертовного борця за волю України, довголітнього політв'язня, самовіддану громадську діячку Дарію Гусяк.

Пані Одарка – з когорти тих, кого звемо Духовними Матерями українства. Її життя є не лише приватною біографією, а й сторінкою нашої історії і якнайкращим зразком для наслідування.

Читати повністю ( 16.6 MB)


Богдана Пилипчук – українським духом окрилена

Богдана Пилипчук – українським духом окрилена. – 2010

Ця книжечка – про чудову нашу сучасницю, велику патріотку, борця за волю України, довголітнього політв'язня, громадську діячку Богдану Пилипчук.

Пані Богдана – з когорти тих, кого звемо Духовними Матерями українства. Її життя є і сторінкою нашої історії, і якнайкращим зразком для наслідування.

Читати повністю ( 10.8 MB)


Віра Крокіс – і ніжна, і незламна донька України

Віра Крокіс – і ніжна, і незламна донька України. – 2012

Ця книжечка – про чудову нашу сучасницю, велику патріотку, борця за волю України, довголітнього політв'язня, громадську діячку Віру Крокіс.

Пані Віра – з когорти тих, кого звемо Духовними Матерями українства. Її життя є і сторінкою нашої історії, і якнайкращим зразком для наслідування.

Читати повністю ( 16.8 MB)


Ярослава Заневчик-Менкуш – невтомна бджілка української ниви

Ярослава Заневчик-Менкуш – невтомна бджілка української ниви. – 2013

Ця книжечка – про чудову нашу сучасницю, велику патріотку, борця за волю України, політв'язня сумління, талановиту майстриню-художницю, громадську діячку Ярославу Заневчик.

Пані Слава належить до когорти тих, кого звемо Духовними Матерями українства. Адже вона всі скарби душі своєї, великий талант і невтомну працю офірувала Україні й українцям. Її життєвий шлях є і сторінкою нашої історії, і якнайкращим зразком для наслідування.

Читати повністю ( 30.6 MB)


Ольга Гладун – берегиня українського духу

Ольга Гладун – берегиня українського духу. – 2013

Ця книжечка – про чудову українську жінку, полум'яну патріотку, активну громадську діячку, невтомну будительку національної пам'яті українців.

Її життя – це і сторінка нашої історії, і разом з тим це – якнайкращий зразок для наслідування тим, хто насправді, а не лише на словах любить Україну.

Розраховано на широке коло читачів.

Читати повністю ( 16.2 MB)


Надія Мудра – мудрістю обдарована

Надія Мудра – мудрістю обдарована. – 2013

Ця книжечка – про чудову нашу сучасницю, велику патріотку, борця за волю України, довголітнього політв'язня, активну громадську діячку, редактора-упорядника унікального трьохтомного енциклопедичного довідника "Українська жінка у визвольній боротьбі 1940-1950 рр."

Пані Надія Мудра належить до когорти тих, кого звемо Духовними Матерями українства. Адже вона всі скарби душі своєї, різносторонні таланти і невтомну працю офірувала Україні й українцям. Її постать і захоплює, і спонукає до наслідування.

Розраховано на широке коло читачів.

Читати повністю ( 51.8 MB)


Під знаком Хреста

Під знаком Хреста. – Місіонер – 2013.

Присвячено 1025-літтю Хрещення України.

Кожен ювілей спонукає до певної задуми, погляду назад, аналізу конкретного відрізку часу, пройденого особою чи спільнотою людей. Ювілей такої доленосної події, як Хрещення Руси-України, вимагає особливо вдумливої застанови. Автор пропонує згадати, осмислити значення цієї події та співставити її історичне призначення із сьогоденням України.

Читати повністю ( 0.5 MB)


Ірина Шуль

Ірина Шуль – невтомна в служінні Україні.
Львів – 2014 – 56 стор.

Це чергова книжечка із серії "Духовні Матері українства". Ірина Шуль теж належить до когорти тих, що благ для себе не шукали, про власне Бога не просили, красу, любов і всі літа Вкраїні рідній посвятили.

Ольга Пакалюк

Ольга Пакалюк – патріотизмом напоєна, скромністю прикрашена
Львів – 2014 – 52 стор.

Це чергова книжечка із серії "Духовні Матері українства".

ЖИТИ ЗА ШЕВЧЕНКОМ

Лідія Купчик. "ЖИТИ ЗА ШЕВЧЕНКОМ зможемо?
"Місіонер" – 2014 – 92 стор.

Кожен ювілей спонукає до певної задуми, погляду назад, аналізу діяльності конкретної особи чи значення конкретної події.

З нагоди 200-літнього ювілею Тараса Шевченка своє звернення до Кобзаря, нестандартне й подекуди несподіване, але глибоко щире, свої роздуми про обов'язок перед ним виносить на суд читача автор.

Як шануємо пам'ять про Шевченка, як втілюємо в життя його заклики?

Читати повністю ( 0.7 MB)


ДО ВЛАДИКИ АНДРЕЯ ЛИНУ ДУШЕЮ

ДО ВЛАДИКИ АНДРЕЯ ЛИНУ ДУШЕЮ
– Жовква : Місіонер, 2015. – 88 с.

Книжечка присвячена 150-літньому ювілею Митрополита Андрея Шептицького. Автор виносить на суд читача своє шанобливе ставлення, особисте звернення до Владики Андрея, якого визнає воістину святим.
І разом з тим подає багатий, хоч і лаконічний, інформаційний матеріал про життя й діяльність Митрополита та про сприйняття його постаті багатьма відомими особистостями. А також – підбір цитат з повчальних і вельми актуальних сьогодні сентенцій Митрополита.
ЛІГА УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК

ЛІГА УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК
– Львів: Простір-М, 2018. – 122с.

Це – інформаційний альманах Львівської міської організації Всеукраїнської Ліги Українських Жінок.
У ньому подано інформацію про створення унікальної жіночої організації, яку заснували учасниці визвольної боротьби за волю України, котрі сенсом свого життя зробили служіння українській національній ідеї. Про створення Ліги Українських Жінок, її засновниць і членкинь та жертовну працю жінок, які об'єдналися лігою любові до Бога й України, розповідає цей альманах.
Це своєрідний звіт про діяльність організації і разом з тим – конкретні сторінки української історії та свідчення незламності, духовності й патріотизму українського жіноцтва.
Рідніші від найрідніших

Лідія Купчик. Рідніші від найрідніших
– Львів: СПОЛОМ, 2018. – 104 с.

Ця книга є першою спробою художньої прози авторки і разом з тим своєрідною декларацією її життєвих пріоритетів. Герої її творів, потрапляючи у різні, іноді вельми драматичні ситуації, виявляють найвищі моральні чесноти.

ДУМКОЮ Й ДУШЕЮ ДО ЮРІЯ ЛИСКА

ДУМКОЮ Й ДУШЕЮ ДО ЮРІЯ ЛИСКА
– Львів; Простір-М, 2018. – 80 с.

Це щире, особистісне звертання авторки до родича, якому доля дарувала багато випробувань і хрестів, який був довголітнім політв'язнем совєтських таборів, та попри все залишався надзвичайно доброю й чуйною людиною.
Хоч книга призначена насамперед нащадкам родів Лисків-Цегельських, вона може бути цікава всім як реальна сторінка життя корінних галичан у ХХ столітті.

Любов'ю окрилені. Духовні Матері Українства

Лідія Купчик. Любов'ю окрилені. Духовні Матері Українства.
– Львів, Світ, 2020. – 190 с.

Це книга про феномен українського жіночого героїзму та розповіді про двадцять одну постать видатних Українок – жінок різних професій і доль, для яких спільною рисою стала самовіддана любов до Бога й України.Читати повністю ( 2.6 MB)


До Владики Андрея лину душею

До Владики Андрея лину душею (видання друге, доповнене)
– Місіонер–Простір М – 2020

Читати повністю ( 6.6 MB) 

   Copyright ©2008-2009 Kupchyk (kupchyk.lviv.ua)